ul.Tadeusza Kościuszki 9, 62-400 Słupca, Infolinia: 691 751 835
Polish English French German Russian

pazdziernik rak piersi

Różowa wstążeczka to symbol walki z rakiem piersi. Pod względem umieralności to drugi - po raku płuc - nowotworowy zabójca. A wcale tak być nie musi.

Jak powszechnie wiadomo, największą przeszkodą w walce z tą chorobą jest jej późna wykrywalność. Niestety Polki często zapominają o samobadaniu piersi – pierwszym i podstawowym badaniu, które każda kobieta może wykonać sama w domu. Wystarczy poświęcić raz w miesiącu kilka minut i wykonać je, aby wyczuć niepokojące zmiany gruczołu piersiowego. Pamiętajmy, musimy zdrowo żyć i przestrzegać prostych zasad zalecanych w profilaktyce raka:

 

REGULARNIE BADAĆ PIERSI,

CO NAJMNIEJ RAZ NA PÓŁ ROKU ODWIEDZIĆ GINEKOLOGA

 

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Jego celem jest przypominanie o istotnym wpływie stylu życia na zdrowie piersi, możliwościach zapobiegania zachorowaniom na raka piersi oraz o roli wczesnego wykrywania w procesie leczenia raka piersi. Jest to dobra okazja, aby pomyśleć o zdrowiu swoim i bliskich. Samobadanie oraz regularne badania profilaktyczne piersi są niezwykle ważne we wczesnym wykrywaniu raka, czyli wtedy, kiedy jest duża szansa na jego wyleczenie. Niezauważenie pierwszych objawów lub zwlekanie z pójściem na badania może spowodować, że leczenie jest trudniejsze i daje gorsze wyniki.

Więcej o raku piersi  https://wco.pl/dla-pacjenta/nowotwory/rak-piersi/

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania WSSE w Poznaniu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter